חיפוש
  • יעל פקלר

"את מכירה את ההרגשה שלא רואים אותך? שאת אוויר""את מכירה את ההרגשה שלא רואים אותך? שאת אוויר" היא שאלה אותי במפגש השני שלנו.. "אני חושבת שכול אחד הרגיש ככה בתקופות שונות או בסיטואציה מסוימת" עניתי לה. היה לי חשוב לרדת איתה לשורש העניין להבין את התחושות, להכיר יותר אותה ואת העולם הפנימי שלה.

הגדרנו ביחד כמטרה לשפר את המיומנות החברתית שלה. בפגישות בנינו עבדנו על נושא הפרשנות של הסיטואציות החברתיות ולצד זה על התפקיד החברתי שהיא "קיבלה/ לקחה על עצמה" תפקיד הילדה הדחויה, הקורבן. זיהינו מה המקום שלה בחיזוק התפקיד החברתי, אחד מהדברים שהבנו ביחד הוא שהיא מעירה הרבה לחברים, שהיא לוחמת צדק- שזה מרחיק את החברים ממנה, שהיא רוצה בחברתם של ילדים שלא בהכרח מתאימים לה, שיש אחרים שרוצים בחברתה.

במפגש בנושא כוחות היא בחרה לאמץ את הכוחות הבאים- 1. הכוח להשתנות 2. הכוח להתגבר על קשיים 3. הכוח להתגמש 4. הכוח למנהיגות

ההיבט החברתי והרגשי שלה משתפר, אנחנו בתהליך ואני מאמינה בו וחשוב מזה- היא מאמינה ורוצה בו. לנערות ונערים ההיבט החברתי מאוד חשוב ומגדיר עבורם תחושת שייכות אך מעבר לזה משפיע באופן ישיר על הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות.

כאן לעזרתם יעל

#מרכזאגם #קשבוריכוז #בעיותחברתיות

1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול