חיפוש
  • יעל פקלר

חוזרים לשגרה אחרי החגים

חגי תשרי היו מאתגרים עבור משפחות רבות. הצפיפות של החגים, היציאה מהמסגרת של הילדים ובואו נודה גם עבורנו המבוגרים.

הורים רבים שיתפו אותי לאחרונה בקושי שהיה עבורם לבלות שעות רבות עם הילדים, עוברים ממצב לא מוכר לשני... ילדים עם הפרעות קשב וריכוז הקושי של יציאה מהמסגרת מעצים פעמיים רבות את החוסר ויסות והמוצפות הרגשית. וגם לילדים ללא הפרעות קשב וריכוז, התקופה הזו מאתגרת עבורם.

אז אחרי שסיימנו עם החגים ואנו חוזרים לשגרה כיצד נוכל להקל על ילדנו את החזרה מצד אחד ומצד שני ליצור מוטיבציה ללמידה ושינוי.

1. סדר יום מובנה- לעבור עם ילדכם מה הולך להיות השבוע, אלו מטלות, מפגשים עם חברים, חוגים שהם מתחילים או ממשכים. כל דבר שבשגרה ויכול ליצור תחושה של ביטחון. ליצור תחושה של סדר חיצוני משפיע באופן ישיר על הסדר הפנימי.

2. הגדירו עם ילדכם שעות שינה קבועות. ילדים מדווחים פעמיים רבות על בעיות בשינה שיכולות להיגרם מכמה סיבות- טיפול תרופתי ( ישנם תרופות בעלות קשר ישיר לבעיות שינה) חוסר שקט רגשי ומחשבות אסוציאטיביות. לכן מומלץ לסכם שעות שינה שיאפשרו שינה טובה ואיכותית ולסגל הרגלי הירדמות ללא מסיחים כמו טלוויזיה, מכשיר נייד או מחשב.

3. התמקדו בשינוי אחד בכול פעם- חזקו את ילדכם תהליך שהוא עובר, ראו את השינויים הקטנים לא פחות מהגדולים.

4. קשר הורה- מורה- ילד- ילדים שהתחילו את השנה עם מחנכת חדשה, או ילדים אשר עברו מסגרת, רובם עדיין לא יצרו קשר משמעותי עם המחנכת מפאת חוסר זמן. לאחר החגים זהו זמן להתחיל לחזק את הקשר שלכם כהורים עם המחנכת ובעיקר לעודד את ילדכם לפנות למחנכת שלו ולהרגיש בנוח איתה כדמות חינוכית אשר מלווה אותו שעות רבות של היום.

שתהיה לנו המשך שנה נהדרת וחזרה קלה לשיגרה כאן בשבילכם יעל פקלר מרכז אגם

#מרכזאגם #קשבוריכוז


9 צפיות0 תגובות